Wyjazd uczniów klas 1a, 1b, 2a i 2b do teatru i parku trampolin.

Utworzono dnia 06.02.2024
W dniu 24.01.2024r. , uczniowie klas Ia, Ib, IIa i IIb Naszej Szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. "Trzy świnki". Wyjazd ten był integralną częścią naszej edukacyjnej misji, mającej na celu rozwijanie umiejętności kulturowych i artystycznych uczniów.
Teatr to miejsce, gdzie sztuka staje się żywa. Oglądając spektakl "Trzy świnki", nasi uczniowie mieli okazję doświadczyć magii teatru, zanurzając się w atmosferę przedstawienia, obserwując aktorów na scenie i dostrzegając wszystkie niuanse ich gry. Dialogi, monologi i dramatyczne sytuacje, z jakimi spotkaliśmy się podczas spektaklu, dostarczyły uczniom nie tylko wrażeń wizualnych, ale również rozwijały ich umiejętności językowe. "Trzy świnki" to baśń znana wszystkim, jednak teatralna interpretacja dostarczyła naszym uczniom nowych spojrzeń. Uczniowie mieli okazję analizować i interpretować treść spektaklu, co rozwijało ich zdolność krytycznego myślenia i głębszego zrozumienia treści. Wspólne przeżywanie sztuki budowało więzi między uczniami. Uczniowie zyskali również wspólny punkt odniesienia i temat do rozmów, co przyczyniło się do budowy silniejszych więzi społecznych. Kultura teatralna to nieodłączna część ogólnej kultury osobistej. Udział w spektaklu "Trzy świnki" wzbogacił uczniów w wartości artystyczne, rozwijając w nich szacunek dla sztuki i humanistycznych wartości.
Zaraz po wizycie w teatrze, uczniowie Naszej Szkoły pojechali do Parku Trampolin ,,Stacja Grawitacja" w ramach nagrody noworocznej, ufundowanej przez Stowarzyszenie "Nasza Szkoła". Wyjazd ten miał na celu zachęcanie uczniów do aktywności fizycznej i promowanie zdrowego trybu życia. Skakanie na trampolinach nie tylko dostarczało radości, ale także stanowiło świetny sposób na poprawę kondycji fizycznej. Wspólne skakanie, śmiechy i rywalizacja stworzyły atmosferę, w której wszyscy czuli się swobodnie i miło spędzali czas razem. Uczniowie cieszyli się chwilą, śmiali się i przeżywali wspólne chwile radości.
Wyjazd do parku trampolin okazał się strzałem w dziesiątkę, przynosząc nie tylko radość, ale także integrując uczestników. Aktywność fizyczna była doskonałym pretekstem do budowania zdrowego stylu życia, a wspólne chwile na trampolinach pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

I. Śledziona
K. Pawelczak
M. Marchwińska
K. Sarnowska
K. Wiśniewska

Wyjazd uczniów klas 1a, 1b, 2a i 2b do teatru i parku trampolin.

Utworzono dnia 06.02.2024, 08:29