,,Wiwat Maj, 3 Maj!"

Utworzono dnia 08.08.2016

Jak w poprzednim roku, tak i teraz Szkoła Podstawowa w Zwierzyńcu Pierwszym pokazała, że jest wierna tradycjom patriotycznym i uczciła 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta akademia rozpoczęła się od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczestnicy zajęć tanecznych zaprezentowali widowiskowy układ taneczny w rytmie polki. Zaraz potem przyszedł czas na występ najstarszych uczniów naszej szkoły, którzy w prozie, poezji oraz piosence podkreślili znaczenie drugiej na świecie, a pierwszej w Europie Konstytucji dla państwowości polskiej. Mówili między innymi o tym, że dziś nie jest łatwo być prawdziwym patriotą i to, czy wysiłek naszych przodków, którzy ginęli za Ojczyznę, nie pójdzie na marne, zależy wyłącznie od nas – młodych Polaków. Słowu mówionemu towarzyszyły także piosenki, na czele z tradycyjnym utworem „Witaj majowa jutrzenko!” Na koniec uroczystej akademii pani dyrektor podziękowała dzieciom za trud, jaki włożyli w to, by dzień 3 Maja został w sposób szczególny uczczony w naszej szkole. Słowa podziękowań skierowała także do nauczycieli przygotowujących młodych artystów, p. Agnieszki Wolskiej i p. Aleksandry Olczyk. Na „deser” nasi tancerze zaprezentowali jeszcze dwie choreografie do merengue oraz żywiołowy taniec „Chocolate”. Radosny charakter tych wszystkich występów mogłyby podkreślić słowa wiersza:

Grają trąby, dzwonią dzwony,

radość dziś napełnia kraj!

Polsce wielkiej, odrodzonej -

Wiwat! Wiwat Trzeci Maj!