Dzień Bajki

Utworzono dnia 08.08.2016

Szkoła wcale nie musi być nudna, a poprzez zabawę można się wiele nauczyć. W ramach urozmaicenia swoim uczniom programu edukacyjnego postanowiliśmy  dnia 16 maja  zorganizować w swojej placówce Dzień Bajki.

Jak wiadomo, bajka jest utworem, który ma bawić, uczyć oraz łączyć pokolenia. Ta reguła potwierdziła się i tym razem. W rolę aktorów wcieliły się dzieci zarówno z przedszkola, jak i podstawówki.

Pierwsi na scenie pokazali się najmłodsi wykonawcy z oddziału przedszkolnego pod opieką wychowawczyni Agnieszki Stróżnej. Zaprezentowali się w baśni pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Barwne stroje i bajkowa dekoracja pozwoliły maluchom wczuć się w odgrywane  przez siebie postacie.

Po występie najmłodszych zaprezentowała się klasa druga pod opieką pani Marioli Grzelińskiej. Uczniowie (w ramach projektu ,,Mądry Uczeń”) przedstawili teatrzyk kukiełkowy pt. „Kopciuszek”.

Oprócz występów na scenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki” zorganizowany dla przedszkolaków i uczniów. Zostało nagrodzonych 41 prac, a laureaci otrzymali dyplomy i upominki (przybory do malowania).

Zarówno podczas występów, jak i rozdania nagród, uczestnikom towarzyszył dobry humor, a z ich twarzy nie znikał uśmiech. Miejmy nadzieję, iż forma nauki poprzez zabawę będzie inspiracją do zorganizowania w przyszłości jeszcze wielu podobnych imprez. Uczestnikom występów, jak również opiekunom i rodzicom serdecznie dziękujemy za wkład pracy włożony w organizację pierwszego w naszej szkole Dnia Bajki.

Opracowała: Agnieszka Stróżna