Wigilijne spotkanie w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym

Utworzono dnia 19.12.2021

Wigilijny wieczór jest dla wielu najbardziej wzruszającym i uroczystym momentem w roku. Nie ma chyba drugiego takiego kraju na świecie, gdzie Wigilię Bożego Narodzenia obchodzono by tak uroczyście jak u nas. To czas wzajemnego zbliżenia, darowania urazów, zadumy i refleksji.

Tradycją w naszej szkole jest szkolne spotkanie wigilijne, organizowane przez dyrekcję szkoły i pracowników szkoły.

W tym roku takie spotkanie wigilijne odbyło się 17 grudnia, na które przybyli: Wójt Gminy Opatów – Bogdan Sośniak, Proboszcz Parafii Św. Jakuba w Krzepicach – ks. Sławomir Masłowski, Prezes Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” - Andrzej Zalski, Zarząd wraz z członkami Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym. Najpierw zgodnie z tradycją nakryliśmy stoły, każda klasa była odpowiedzialna za swój świąteczny stół. Dzień rozpoczął się Jasełkami w wykonaniu uczniów klasy III, przygotowanych przez ks. Arkadiusza Wypycha, p. Dominikę Gwardys oraz p. Jolantę Marzec. Nastroju dodały kolędy, które zostały odśpiewane przez uczennice klasy VIIa oraz VIIIb. Później łamiąc opłatek składaliśmy sobie wzajemnie życzenia świąteczno – noworoczne. Śpiewaliśmy też wspólnie kolędy. W sali pachniało choinką, piernikami i mandarynkami. W miłej i serdecznej atmosferze mijały nam chwile wspólnego biesiadowania. Spotkanie wigilijne dostarczyło nam wiele wzruszeń i radości.

Wspomniane Jasełka stanowiły preludium do szkolnych obchodów świątecznych. Były więc życzenia świąteczne od: Pani dyrektor Kariny Jankowskiej, Wójta Gminy Opatów – Pana Bogdana Sośniaka, Prezesa Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” - Pana Andrzeja Zalskiego oraz Proboszcza Parafii Św. Jakuba w Krzepicach – ks. Sławomira Masłowskiego skierowane do społeczności uczniowskiej oraz wszystkich pracowników szkoły.

Życzymy wszystkim radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2022!

K. Jankowska

Wigilijne spotkanie w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym