Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Utworzono dnia 08.08.2016

Szkoła ze Zwierzyńca w czołówce

„Wszystko już przeminęło, choć wydawało się, że to tak wiele czasu i tak wiele do zrobienia” - tymi słowami absolwenci Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym pożegnali swoich nauczycieli i przyjaciół, z którymi spędzili ostatnie kilka lat. Podobnie pozostali uczniowie mogli podsumować kończący się właśnie pełen wrażeń i sukcesów rok szkolny 2014/2015.

Uroczystości rozpoczęły się już o 8.00 rano, kiedy na sali gimnastycznej licznie zgromadzili się rodzice towarzyszący w tym ważnym dniu przedszkolakom. Dla wielu z nich było to pierwsze zakończenie roku szkolnego, stąd uzasadnione były emocje widoczne na uśmiechniętych buziach najmłodszych. Wszystkie umiejętności są cenne, zwłaszcza te zdobyte w trakcie intensywnych ćwiczeń, więc każda grupa przedszkolna zaprezentowała rodzicom i nauczycielom indywidualny taniec – grupa 3-4-latków prowadzona przez Olgę Rudnik zatańczyła do piosenki „Waka waka”, 4-latki pod opieką Eweliny Kukuły pokazały się w piosence „Kalinka”, natomiast grupy najstarsze wystąpiły w choreografii ułożonej przez wychowawczynie, Jolantę Marzec i Karolinę Hyrę, do utworów z musicalu „Grease”. Po występach każdy przedszkolak otrzymał kolorowy dyplom. Swój czas mieli też rodzice, aby uwiecznić te wyjątkowe chwile na zdjęciach.

O godzinie 9.00 przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej przybyli na mszę do kaplicy w Zwierzyńcu, a po niej starsi wrócili do szkoły, aby uczestniczyć w dalszych uroczystościach zakończenia roku szkolnego. Przybyli na nie zaproszeni goście: rodzice, sponsorzy, sołtysi i radni. Ostatni swój występ pokazała przed całą społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi klasa VI, która żegnała się ze szkołą przed rozpoczęciem nauki w gimnazjum. Absolwenci godnie udowodnili, że w dalszą drogę udają się uczniowie zdolni, odpowiedzialni i ambitni. Szczęśliwej „drogi” życzyła im klasa V, która oficjalnie pożegnała starszych kolegów, którzy tego dnia ustąpili im zaszczytnego miejsca najstarszej klasy w szkole. Po części artystycznej przyszedł czas na świadectwa i dyplomy. Najlepszymi uczniami w szkole w roku szkolnym 2014/2015 byli: Norbert Waleszczyński (kl. VI), Konrad Sitek (kl. VI), Mateusz Hyra (Kl. VI), Oliwia Ślusarczyk (kl. V), Patrycja Werk (kl. V), Edyta Kowalik (kl. V), Mateusz Ślusarczyk (kl. V), Patryk Niburski (kl. V), Szymon Strzelczyk (kl. IV), Julia Rudnik (kl. IV), Paweł Telenga (kl. IV), Jakub Wydmuch (kl. IV) i Klaudia Ceglarz (kl. IV). Ci uczniowie, poza świadectwem z czerwonym paskiem i nagrodą książkową, otrzymali także stypendia naukowe ufundowane przez sponsorów: Dorotę i Mateusza Adamusów, Michała Drabika, Jana Szymczyńskiego, Marcina Tasarza, Marzenę i Daniela Zalskich, Annę i Mariusza Werków oraz Barbarę i Andrzeja Zalskich. Wyjątkową nagrodę książkową, ufundowaną przez Wójta Gminy Opatów otrzymał także Nobert Waleszczyński z klasy VI za wzorową postawę ucznia i bardzo dobre wyniki w nauce. Bardzo wielu uczniów zostało również narodzonych za osiągnięcia sportowe, które w tym roku zdobyli przede wszystkim w ping pongu, rozsławiając naszą szkołę nie tylko w okolicy, ale i kraju.

Powodem do dumy, poza świetnymi świadectwami i osiągnięciami sportowymi uczniów, jest także znakomity wynik sprawdzianu szóstoklasisty, który absolwenci Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym napisali najlepiej w gminie Opatów (średnie wyniki: Zwierzyniec – cz.I 77,1%, język angielski – 89,1%; gmina – cz.I 70,14%, język angielski 75,39%). Znaleźli się też w czołówce w skali powiatu kłobuckiego (średni wynik w powiecie – cz. I 68,21%, język angielski 76%), a nawet województwa śląskiego (średni wynik w województwie – cz, I 65,81%, język angielski 78,28%).

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy wiele ambicji i pozytywnej motywacji, by nie spoczęli na laurach i sięgali zawsze po najwyższe nagrody, a póki co by naładowali akumulatory podczas rozpoczynających się właśnie wakacji i pełni nowych sił wrócili do szkoły we wrześniu.

Aleksandra Olczyk