Krasiejów 2015

Utworzono dnia 08.08.2016

We wtorek, 16 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu Pierwszym brali udział w wycieczce, w ramach projektu „Stawiamy na rozwój” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, do JuraParku w Krasiejowie. Pierwszą atrakcją był Tunel Czasu gdzie dzieci na pokładzie kapsuły czasu odbyły podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przeniosły się w czasy gdy jeszcze nie istniała Ziemia i poznały etapy kształtowania się naszej planety, począwszy od Wielkiego Wybuchu.

Po opuszczeniu tunelu czasu dzieci zwiedzały park podążając ścieżką edukacyjną wzdłuż, której rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały naturalnej wielkości modele oraz plansze z fotografiami środowisk roślinnych charakterystycznych dla ery dinozaurów. Uczestnicy wycieczki z równie wielkim zainteresowaniem czytali informacje na temat oglądanych gatunków dinozaurów.

Kolejnymi atrakcjami były Pawilon Paleontologiczny oraz Prehistoryczne Oceanarium. W Pawilonie znajdują się skamieniałości triasowych gadów i płazów, które można było oglądać przez przeszkloną podłogę. Można również było zobaczyć rekonstrukcję szkieletu najstarszego pradinozaura. W Oceanarium dzieci podziwiały podwodny świat ogromnych gadów, które żyły na Ziemi tysiące lat temu.

Po zwiedzeniu całego obiektu uczniowie udali się na plac zabaw gdzie czekało na nich wiele atrakcji i mogli bez reszty oddać się zabawie. Wizyta w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie była niezwykłym przeżyciem, które na długo zapadnie w pamięci dzieci.

Opracowała Kinga Troczka